میگان تراپی

میگان تراپی

1397/6/26

نام نویسنده دکتر ایمان کمالی حکیم

میگان تراپی چیست؟

 

 

     دستگاه ماساژ حرارتی میگان با بهره گیری از اصول طب سوزنی،انرژی درمانی،اصول منوال تراپی( درمان دستی ) و کایروپرکتیک،ماساژ درمانی و طب فشاری ،میگان درمانی  را که یک فناوری ترکیبی از طب شرق با مبانی  پیشرفته علم پزشکی غربی است را به ارمغان می آورد. در هنگام استفاده از این تخت، بیمار با لباس بر روی تخت دراز می کشد.  تخت حرارتی میگان برای ماساژ از سنگ یشم سبز استفاده می کند و به این ترتیب می تواند گرمای ناشی از امواج مادون قرمز را به بدن بیمار هدایت کرده و فشار درمانی مناسب را از ناحیه سر تا انگشتان پا برای بدن فراهم نماید. به این ترتیب، بیمار با نیروی فشاری شبیه به فشارقوی انگشتان دست مواجه می شود که به همراه این فشار، بدن بیمار نیز در معرض گرمای مادون قرمز قرار می گیرد. این شرایط می تواند یک احساس بسیار دلپذیر برای بیمار ایجاد نماید.  15 دقیقه استفاده از تخت حرارتی میگان می تواند مزایای درمانی زیادی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

نتایج خاص و مزایای ناشی از این روش درمانی می تواند برای افراد، متفاوت باشد. استفاده هدفمند از این محصول برای ریلکس کردن عضله از طریق گرما درمانی و ماساژ نرم امکان پذیر می باشد.

 

از جمله کارهای دستگاه ماساژ حرارتی میگان:

طب سوزنی: نور مادون قرمز با هدف گیری نقاط طب سوزنی به تحریک عصبی نقاط کمک کرده و در نتیجه باعث فعل و انفعالات سلولی و عضلانی و برقرای هموستاز طبیعی بدن  می گردد.

انرژی درمانی:گرمای حاصل از انتقال انرژی توسط نور مادون قرمز باعث ایجاد گرمای مضاعف و در نتیجه سرعت بیشتر گردش خون و به حرکت در آوردن گلبول های خون در بدن می گردد و سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و این امر باعث  افزایش روند ترمیم و کاهش سیر بیماری می گردد.

 

ماساژ درمانی: مانورهای ماساژی دستگاه  باعث باز شدن مفاصل بین مهره ای  وکاهش اسپاسم عضلات کناری ستون فقرات گردیده و مهره چینی صحیح ستون فقرات را فراهم و باعث کاهش دردهای ستون فقرات می گردد.

ماساژ یشم سبز روی عضلات و تاندون های اطراف ستون فقرات منجر به کاهش گرفتگی، آزاد کردن ریشه های عصب، و بهبود فرآیند چرخش خون و نیز بهبود انعطاف پذیری می گردد. نتایج حاصل از استفاده این تخت نشان دهنده کاهش درد بیمار با عملکرد مستقیم بر روی انتهای آزاد اعصاب و نیز اعصاب محیطی است. علاوه بر این، گرمای مادون قرمز می تواند باعث تولید اندورفین (ماده طبیعی مسکن درد در بدن انسان) و کاهش درد شود. گرفتگی عضلات باعث مسدود شدن فرآیند تامین اکسیژن و مواد مغذی می شود که در نتیجه، التهاب ناشی از تجمع مواد سمی در بافت عضله را به همراه دارد. ماساژ عمیق بافت به تجزیه و حذف بافت زخم و آزاد سازی الگوی مزمن گرفتگی فیزیکی کمک می نماید. با آزاد شدن مواد سمی، گردش خون و اکسیژن بطور کامل در بدن انجام می شود و این شرایط به کاهش درد ناشی از شرایطی مثل آرتروز و فیبرومیالژیا کمک موثر می نماید. علاوه بر این، ماساژ می تواند سیستم عصبی مرکزی بدن را آرام کرده و وضعیت مغز را در حالت آلفا جهت کاهش فشار ذهنی و بهبود عملکرد حافظ تثبیت کند.

    بهبود سطح انرژی: تخت ماساژ مگان از مسیرهای بایو الکتریک مورد توجه در روش های درمان سنتی چین به نام مریدین برای ایجاد مزایای ناشی از طب فشاری در نقاط انرژی مختلف بدن استفاده می نماید. در واقع، ماساژ یشم سبز با فشار گرمایی بر روی نقاط طب فشاری باعث آزاد شدن محل های تجمع گرفتگی و انرژی می شود و این شرایط می تواند تاثیر منفی بر عملکرد سیستم های حیاتی بدن همچون قلب، ریه ها، و کیسه صفرا داشته باشد. علاوه بر این، استفاده از تخت مگان می تواند تاثیر ناشی از یون های منفی را در هنگام گرما درمانی با یشم سبز بر طرف نماید. با ترکیب کردن یشم سبز و گرمای امواج مادون قرمز با ماساژ و طب فشاری می توان درد و سفتی ایجاد شده در عضلات را کاهش داده و باعث افزایش فرآیند چرخش خون و تسهیل حرکت عضله، و نیز بهبود سطح انرژی و احساس سلامتی فرد بیمار شد.

 

 

تفاوت میگان با سایر دستگاه های مشابه

 

   در دستگاه ماساژ حرارتی میگان از ماساژ کششی استفاده شده و در آن غلتک بکار نرفته است و به همین علت این دستگاه را در جهان منحصر به فرد نموده است.ماساژ غلتکی  درصورت استفاده مستمر باعث پارگی و کوفتگی عضلات کمر می گردد.در دستگاه های مشابه تنها ناحیه بالایی بدن ماساژ داده می شود ولی در دستگاه میگان هم ناحیه بالایی بدن و هم پاها ماساژ داده می شود .

 

تفاوت دیگر در دستگاه میگان دارا بودن مجوزهای متفاوت از قبیل مجوز بهداشت آمریکا (510K) FDAاسترالیا،کانادا،کره،اروپا و ایران می باشد.

موارد منع استفاده

خانم های باردار یا افرادی که با مشکلات تشکیل لخته خون یا رقیق شدن خون مواجه هستند، یا افرادی که دستگاه تنظیم ضربان قلب یا ایمپلنت های فلزی دارند، نباید از این تخت استفاده نمایند.

0 2
امیر   undefined 1400/1/21 01:11:44

من دیسک ۵ و ۶ کمرم پاره شده آیا تاثیر داره؟

0 3
زهرا   undefined 1399/5/18 14:10:18

باسلام من سه تا از مهره های کمرم بیرونه، آیا با این روش درمانی کمرم خوب میشه ودرد که به باسن وران پام میزنه خوب میشه

6 3
ایمان کمالی حکیم   www.drhakim-pt.com 1399/5/26 14:11:50

سلام ،باید اول معاینه بشید، بله احتمالا خوب میشید

1 1
مهديان   undefined 1398/10/9 11:16:38

با سلام
كاربرد تخت ميگان براي افرادي كه داراي مش تيتانيوم در جمجمه هستند،محدوديتي ندارد؟
با سپاس

0 1
ایمان کمالی حکیم   www.drhakim-pt.com 1398/10/15 12:49:41

سلام ، بهتره استفاده نکنید

0 0
ایمان کمالی حکیم   www.drhakim-pt.com 1398/10/15 12:50:15

0 0
شهناز پورشمس   undefined 1398/8/2 18:57:25

نوشته فوق در مورد دستگاه ميگان تراپی خواندم و بسيار مايل به استفاده از ان هستم ، اگر ممکنه تلفنی جهت گرفتن وقت ارسال فرماييد ،، ضمنا من خودم در کادر درمان هستم .

0 0
ایمان کمالی حکیم   www.drhakim-pt.com 1398/8/4 00:45:58

سلام ، بله اطلاعات تماس و آدرس کلینیک پایین صفحه درج شده است.