خدمات فیزیوتراپی را از افراد واجد شرایط دریافت کنید

1399/11/12
پایگاه اطلاع رسانی توانبخشی ایران- مسئول کمیته حقوقی انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: از هموطنان درخواست داریم برای دریافت خدمات فیزیوتراپی حتماً افراد واجد شرایط را انتخاب کنند.

همایون آبائی در واکنش به دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور درمانی، اظهار کرد: این ‌روزها افرادی که فاقد هرگونه صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی هستند، با تبلیغات وسیع در فضاهای مجازی یا به روش‌های دیگر با جلب اعتماد مردم باعث ایجاد مشکلات فراوان و بعضاً جبران ناپذیری برای بیماران و به دنبال آن برای جامعه پزشکی شده‌اند.

وی با اشاره به دخالت فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی خاطرنشان کرد: این افراد با دخالت در روند درمان فیزیوتراپی بیماران موجب نگرانی شده‌اند.

آبائی ادامه داد: کمیته حقوقی انجمن فیزیوتراپی ایران مصمم است با استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی و مناسب، مردم را از تبعات این دخالت‌های نادرست آگاه سازد و با خاطیان از طریق مجاری ذی‌ربط برخورد قانونی کند؛ از هموطنان درخواست داریم برای دریافت خدمات فیزیوتراپی حتماً افراد واجد شرایط را انتخاب کنند.

این فیزیوتراپیست متذکر شد: ارائه کارت نظام پزشکی یا کارت عضویت انجمن فیزیوتراپی ایران راهکار مطمئنی برای تعیین صلاحیت درمانگران است.

مسئول کمیته حقوقی انجمن فیزیوتراپی ایران افزود: انجمن فیزیوتراپی ایران خواهان ارائه خدمات درمانی توانبخشی توسط همکاران گروه توانبخشی متناسب با برنامه آموزشی خودشان است؛ به طور مثال یک کاردرمانگر نمی‌تواند از هیچ یک از دستگاه‌های الکتروتراپی در درمان بیماران خود استفاده کند.

آبایی یادآور شد: از مؤسسات و ارگان‌هایی که در پی آموزش افراد هستند تقاضا داریم، مطابق با قانون عمل کرده و با آموزش‌های نادرست به افراد سبب ایجاد بی‌نظمی و مشکلات ناشی از آن نشوند؛ به طور مثال آموزش دستیار فیزیوتراپی هیچگونه وجاهت و مجوزی ندارد و انجمن فیزیوتراپی ایران با آن برخورد قانونی خواهد کرد.

تگ ها